Nieko nedaryti, kad padėtų Baltarusijai, „nėra išeitis“, – „Euronews“ sako Lietuvos FM

Lietuvos užsienio reikalų ministras sako, kad jo šalis „padės viską“, kad padėtų kaimyninei Baltarusijai po sekmadienio karštų ginčų įvykusių rinkimų rezultatų.

Linas Linkevičius plačiai paplitusius protestus ir smurtą pavadino „apgailėtinu“ ir sakė, kad šalies valdžia demonstruoja „nereikalingą galią“.

„Tikrai padarysime viską, kad padėtume ir bandytume rasti supratimą bei pradėti politinį dialogą“, – „Euronews“ sakė Linkevičius.

„Mes nesikišame į vidaus reikalus, bet neliekame nuošalyje ir stebime, kas vyksta“.

„Manome, kad mums reikia ne tik stabilios kaimynystės, bet ir [a] progresyvioji“.

ES užsienio reikalų ministras taip pat pasmerkė smurtą Baltarusijoje ir apibūdino rinkimus kaip „nei laisvus, nei sąžiningus“.

„Turime pateikti aiškią, konsoliduotą europinę poziciją“, – sakė Linkevičius

„Turėtų būti svarstomos visos galimybės, įskaitant galimas sankcijas. Nieko nedaryti nėra išeitis“.

Linkevičius socialiniame tinkle „Twitter“ pridūrė, kad jo šalis humanitariniais sumetimais svarsto galimybę „priimti baltarusius, kenčiančius nuo vykstančių žiaurumų“.

Tsikhanouskaya tikrai patyrė „spaudimą ir tikriausiai šantažą“

Linkevičius „Euronews“ taip pat patvirtino, kad pirmaujanti Baltarusijos opozicijos kandidatė Sviatlana Cichanouskaja Lietuvoje yra saugi.

Buvusi anglų kalbos mokytoja sakė nusprendusi „visiškai savarankiškai“ bėgti iš savo šalies į Lietuvą dėl savo šeimos gerovės.

„Ji buvo suimta apie septynias valandas“, – „Euronews“ sakė Lietuvos užsienio reikalų ministras.

„Ji vis dar atsigauna po streso… bet jos nuotaika gera“.

„The Cube“ tyrimas parodė, kad Tsikhanouskaya vaizdo įrašas, kuriame ji ragino šalininkus neiti į gatves, buvo nufilmuotas Baltarusijos Centrinėje rinkimų komisijoje prieš jos kelionę į Vilnių.

„Sunku pasakyti, kaip su ja buvo elgiamasi, bet ji neabejotinai patyrė spaudimą ir tikriausiai šantažą“, – sakė Linkevičius.

Tsikhanouskaya vyras, opozicijos tinklaraštininkas, taip pat kalėjo Baltarusijoje nuo suėmimo gegužę.

Tuo tarpu Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka dėl masinių protestų kaltino nusikaltėlius ir nedarbą.

Linas Linkevičius „Euronews“ sakė, kad su prezidentu Lukašenka tiesiogiai nebendrauja, tačiau rinkimų išvakarėse tarėsi su Baltarusijos vyriausybės atstovais.

„Mane patikino, kad valdžiai nenaudinga naudoti perteklinę jėgą ir ji elgsis teisėtai, bet, deja, mes to nematėme realybėje“, – sakė Linkevičius.

„Tik aiški ir nuosekli žinia […] daryti įtaką šiai situacijai“, – sakė jis „Euronews“ ir pridūrė, kad „dar vienas pareiškimas dėl didelio susirūpinimo nepadės“.

Spustelėkite aukščiau esantį vaizdo įrašų grotuvą, kad pamatytumėte visą interviu.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer