Permainos kovos lauke: Rusija išveda savo pajėgas iš Melitopolio į Zaporižią, prasidėjo stiprūs susirėmimai

Rusijos karinės pajėgos išveda dalį savo pajėgų iš Melitopolio į Zaporižios sritį Pietų Ukrainoje. Vietos valdžios teigimu, Zaporižios srities miestuose vyksta aršūs susirėmimai, aplinkinės gyvenvietės kenčia nuo nuolatinių apšaudymų.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

13:58 | Medvedevas apie Vakarus: aš jų nekenčiu ir padarysiu viską, kad jie išnyktų

Buvęs ilgametis Rusijos premjeras, dabartinis Rusijos saugumo tarybos vicepirmininkas paaiškino, kodėl renkasi tokią aštrią retoriką Vakarų atžvilgiu. Rusijos politikas paaiškino jaučiantis totalią neapykantą ir darys viską, kad Vakarai išnyktų.

„Manęs dažnai klausia, kodėl mano įrašai „Telegram“ tokie aštrūs. Atsakau. Aš jų nekenčiu. Jie niekšai ir išsigimėliai. Jie nori mirties mums, Rusijai. Ir kol aš gyvas, aš darysiu viską, kad jie išnyktų“, – rašoma oficialiame D. Medvedevo „Telegram“ kanale.

13:26 | Rusai karius perkelia iš Melitopolio į Zaporižią

Zaporižios srities karinės administracijos vadas Oleksandras Staruchas Ukrainos televizijai pranešė apie besikeičiančią situaciją regione – Rusijos kariai iš Melitopolio perkeliami į Zaporižią. Anot jo, Rusijos pajėgos juda Chersono kryptimi. Kartu O. Staruchas pažymėjo, kad rusai neatsisakė savo bandymų judėti toliau į Zaporožės srities rytus.

„Aktyvūs karo veiksmai tęsiasi palei demarkacijos liniją, kur mūsų kariuomenė duoda atkirtį priešui. Susirėmimai vyksta Orechove, Guliapolyje, Kamyševachoje, o netoliese esančios gyvenvietės kenčia nuo nuolatinių apšaudymų“, – sakė O. Staruchas.

Anot jo, Zaporižios srityje tęsiasi gynybos linijų tiesimas, o tai ženkliai padeda Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms atremti užpuolikus. Dabar Zaporožės pakraštyje pastatyta daug įtvirtinimų.

12:52 | Ukrainiečių pergalė jūroje – atstūmė Rusijos laivyno pajėgas daugiau nei 100 km

Ukrainos karinis jūrų laivynas pranešė atstūmęs Rusijos Juodosios jūros laivyną daugiau nei 100 km nuo Ukrainos krantų. Pasak JAV Karo studijų instituto (ISW), tai greičiausiai sumažins Rusijos blokados spaudimą pietiniams Ukrainos uostams.

Institutas rėmėsi Ukrainos karinio jūrų laivyno ir Didžiosios Britanijos žvalgybos pranešimais, kad Rusijos karinis jūrų laivynas buvo priverstas pakeisti taktiką Juodojoje jūroje.

Taip pat ISW atsižvelgė į Ukrainos gynybos ministerijos pranešimą, kad Rusijos kariai Kryme dislokavo papildomas oro gynybos divizijas S-300.

„Apibendrinant, šie pranešimai rodo, kad Ukrainos karinio jūrų laivyno spaudimas ir priešlaivinės raketos, tikriausiai įskaitant Jungtinės Karalystės ir kitų valstybių tiekiamas, privertė nuo Ukrainos krantų atstumtą Rusijos grupę Juodosios jūros šiaurės vakaruose labiau pasikliauti pakrančių ir oro gynyba“, – sakė analitikai.

 

„Ukraina tikriausiai bandys pasinaudoti šiais laimėjimais, kad sumažintų ekonominį Rusijos blokados spaudimą Ukrainos uostams ir sieks papildomos ekonominės paramos Vakaruose, įskaitant galbūt naujų tarptautinės pagalbos maršrutų atidarymą Ukrainai“, – prognozuoja ISW ekspertai.

12:29 | Išslaptinti žvalgybos duomenys: JAV sąjungininkai netikėjo, kad Rusija puls Ukrainą

JAV prezidentas Joe Bidenas Rusijos invazijos į Ukrainą išvakarėse įsakė išslaptinti žvalgybos informaciją, nes JAV partneriai ir sąjungininkai skeptiškai sutiko Jungtinių Valstijų pareigūnų pareiškimus, kad Rusija ketina veržtis į Ukrainą.

Apie tai CNN pranešė JAV Nacionalinės žvalgybos direktorė Avril Haynes. Rusijos plataus masto atakos prieš Ukrainą išvakarėse JAV žvalgybos pareigūnai paaiškino situaciją JAV politikams, sakė A. Haynes. Tačiau kai JAV politikai apie tai papasakojo savo kolegoms iš kitų šalių, niekas jais nepatikėjo.

„Kai mes aiškinome savo politikams, o mūsų politikai ėjo pas savo kolegas, jie išreiškė nemažai skepticizmo“, – sakė JAV Nacionalinės žvalgybos vadovė.

„Todėl prezidentas grįžo pas mus ir pasakė: „Turite eiti ir pasidalinti kuo daugiau informacijos ir užtikrinti, kad žmonės matytų tai, ką matote, kad galėtume vėl bendrauti ir galbūt turėti produktyvesnių pokalbių kaip pasiruošti galimai Rusijos invazijai“, – pasakojo A. Haynes.

Pradiniame Rusijos pajėgų telkimo prie Ukrainos sienos etape J. Bideno administracija selektyviai išslaptino ir paskelbė žvalgybos duomenis apie planuojamą Rusijos invaziją į Ukrainą. Šiuo požiūriu buvo siekiama kovoti su Rusijos propaganda pasauliniu mastu ir užtikrinti, kad JAV partneriai ir sąjungininkai matytų bendrą vaizdą to, kas vyksta.

11:54 | Rusijos nuostoliai

Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia nuo karo pradžios nukovusios bent 31 360 Rusijos karių. 

Taip pat Ukrainos kariai sunaikino 212 lėktuvų, 177 sraigtasparnius, 1390 tankų, 3416 šarvuočių, 694 artilerijos pabūklus, 207 raketų sistemas, 13 laivų, 2405 mašinas, 76 kuro cisternas, 553 bepiločius orlaivius, 96 priešraketinės gynybos sistemas, 4 mažo nuotolio balistinių raketų sistemas bei 53 specialiosios įrangos vienetus.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer