Putino propagandos mašina plaka ES, kol Briuselis miega – „Politico“

Analitikai daro išvadą, kad Europos Sąjunga informaciniame kare nusileidžia Rusijai, nes ši turi daug metų plačiai veikiantį propagandos tinklą. Ir net daliai pasaulio valstybių bandant apriboti gyventojų prieigą prie rusiškos produkcijos, Kremliaus propaganda vis tiek randa savo auditoriją.

Svarbiausi karo Ukrainoje įvykiai:

13:50 | ES valstybės narės pasiekė susitarimą dėl rusiškų dujų vartojimo mažinimo

Europos Sąjungos (ES) valstybės narės antradienį pasiekė susitarimą, kaip bus 15 proc. sumažintas jų gamtinių dujų vartojimas ir mažinama jų priklausomybė nuo rusiškų dujų tiekimo.

„Tai nebuvo misija neįmanoma!“ – socialiniame tinkle „Twitter“ pranešė ES Tarybai šiuo metu pirmininkaujanti Čekija.

„Ministrai pasiekė politinį susitarimą dėl dujų paklausos mažinimo prieš artėjančią žiemą.“

13:24 | „Politico“: ES informaciniame kare nusileidžia Rusijai

Žurnalistai, išanalizavę naujausius Rusijos Federacijos ir Europos Sąjungos atstovų pareiškimus, padarė išvadą, kad Kremlius propagandinėje kovoje užtiko Europą nepasiruošusią, skelbia „Politico“.

Leidinyje pažymima, kad liepos 24 dieną Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas paskelbė straipsnį, kuriame kaltino Vakarus dėl artėjančios pasaulinės maisto krizės, dėl kurios milijonai žmonių atsidūrė ant bado slenksčio. Dešimtys žiniasklaidos priemonių ėmė cituoti jį pareiškimą, tūkstančiai žmonių juo pasidalino „Facebook“.

Palyginimui, remiantis socialinės žiniasklaidos analizės įrankiu „CrowdTangle“, aukščiausias Europos Sąjungos diplomatas Josepas Borrellas pasirodė esąs virtualus vaiduoklis internete, nes „Facebook“ jis sulaukė vos vieno paminėjimo apie Afriką, rašo „Politico“. Tuo metu S. Lavrovas leidosi į ištisą turą po Afriką.

Sparčiame dezinformacijos mūšyje tarp Rusijos ir 27 valstybes vienijančios Europos Sąjungos Europai trūksta ginklų ir išteklių kovoti su sudėtinga Kremliaus propaganda, vienijančia žiniasklaidą, dešimtis diplomatų visame pasaulyje ir slaptų įrankių skleisti melą, konstatuoja „Politico“.

Tokia taktika buvo taikoma nuo tada, kai Rusija vasario pabaigoje įsiveržė į Ukrainą, o ypač suvešėjo tuomet, kai Maskva pradėjo kaltinti Vakarų sankcijas dėl pasaulyje kilusios maisto krizės.

Nepaisant plačių pasaulinių sankcijų prieš Rusijos valstybinę žiniasklaidą, pvz., RT ir „Sputnik“, Rusijos žiniasklaida ir toliau skleidžia Rusijos propagandą dešimtims milijonų žmonių visame pasaulyje. Europos Sąjunga nesugebėjo atsispirti Rusijos melui, teigia „Politico“.

„Rusijos galimybės propaguoti savo dezinformaciją daugelyje pasaulio šalių nekontroliuojamos. Jos auditorija [Europoje] nuo karo pradžios galėjo sumažėti, tačiau tai nereiškia, kad ji neranda auditorijos kitur“, – „Politico“ sakė Demokratijos saugumo aljanso informacijos manipuliavimo komandos, kuri seka valstybės remiamą dezinformaciją, vadovas Bretas Schaferis.

12:52 | Skaudus ukrainiečių smūgis okupantams: sunaikino dar vieną amunicijos sandėlį su personalu

Charkivo kryptimi buvo sunaikintas dar vienas Rusijos pajėgų lauko amunicijos sandėlis ir su personalu, praneša UNIAN. 

UNIAN kanalas „Telegrame“ pasidalijo susprogdinto sandėlio vaizdo įrašu. 

12:41 | Kuleba: vienintelė išeitis Putino dujų kare prieš Europą yra smogti atgal

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pavadino Rusijos dujų karą prieš Europą karo prieš Ukrainą tęsiniu ir paragino ES smogti atgal, rašo „Freedom“.

„Kur Putinas gali pridaryti žalos, jis tai padarys. Jis naudoja bet kokią Europos priklausomybę nuo Rusijos, kad sugriaudytų kiekvienos Europos šeimos normalų gyvenimą. Vienintelis būdas yra smogti atgal ir atsikratyti bet kokios priklausomybės”, – pabrėžė ministras.

12:30 | Zacharova grąsina: „Bandymas pasiekti pergalę mūšio lauke – kelias į bedugnę ir Kyjivui, ir Briuseliui“

Europos Sąjungai nusprendus skirti papildomos paramos Ukrainai už 500 mln. eurų, Rusija suskubo pareikšti, kad Ukrainos pergalė mūšio lauke yra tarsi „tiesus kelias į bedugnę“.

Europos Sąjungos Ukrainai skyrus naują karinės pagalbos paketą, Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova ėmė tvirtinti, kad šis žingsnis rodo nepasirengimą politiškai sureguliuoti situaciją.

„Tiekdama ukrainiečiams ginklus ir karinę techniką, ES ir toliau investuoja į tolimesnius karo veiksmus. Ir kartu veidmainiškai viešai pareiškia, kad neva ištiesė „pasaulio alyvmedžio šakelę“ Rusijai. Bet kokie bandymai pasiekti pergalę mūšio lauke yra tiesioginis kelias į bedugnę ir Kyjivui, ir Briuseliui“, – pagrasino M. Zacharova.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer