Rusai netyčia sau priminė didžiausią savo gėdą – sveikinimą jūreiviams iliustravo sunaikintu kreiseriu „Moskva“

Vienas baškirų leidinys iliustravo sveikinimus Rusijos Federacijos karinio jūrų laivyno dienos proga Rusijos kreiserio „Moskva“, kurį sunaikino Ukrainos kariai, nuotrauka.

Liepos 31 d. Rusija minėjo Karinio jūrų laivyno dieną, o Baškirijos leidinyje „Bakalinsky Zori“ buvo paskelbtas sveikinimas Rusijos jūreiviams, skelbia UNIAN.

Prie teksto, kuriame buvo giriamas Rusijos laivynas, buvo pavaizduotas kreiseris „Moskva“, kurį Ukrainos ginkluotosios pajėgos dar balandį nuskandino pamušdamos „Neptūno“ raketomis.

Internete pradėjus plisti patyčioms dėl šio sveikinimo, leidinys pašalino nuotrauką su liūdnai pagarsėjusiu Rusijos laivu.

Beje, sveikinimo tekste minima šventės istorija ir iškilios Rusijos Federacijos laivyno istorijos datos, bet nieko neužsimenama apie Rusijos karą prieš Ukrainą ir Rusijos laivų dalyvavimą jame.

Balandžio viduryje paaiškėjus, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos sėkmingai apšaudė kreiserį „Moskva“ ir šis nuskendo, Rusijos gynybos ministerija ėmė tvirtinti, kad Juodosios jūros laivyno flagmane paprasčiausiai sprogo šaudmenys. Pasak ministerijos, dėl padarytos žalos laivas „prarado pusiausvyrą“, kai buvo velkamas į uostą bei dėl „neramios jūros nuskendo“.

Kartu Maskva melagingai pareiškė, kad praėjusią nuskendus Rusijos Juodosios jūros laivyno flagmanui žuvo tik vienas įgulos narys ir dar 27 dingo. Tuo metu leidinio „Meduza“ skaičiavimais, nuskendus laivui žuvo 500 laivo įgulos narių.

www.tv3.lt

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer