Žiūrėkite: „Euronews“ praneša apie pažangiausią Ukrainos meno sceną

Emilija Škarnulytė pelnė penktąjį Ateities kartos meno prizą, kuriuo jaunieji menininkai iki 35 metų apdovanojami už video instaliaciją, kurioje kalbama apie ekologinę katastrofą ir branduolinį karą.

Šiuo metu jos darbai iki gegužės mėnesio eksponuojami Kijevo PinchukArtCentre. Pažangiausia kultūros institucija yra žinoma visoje Ukrainoje ir Rytų Europoje dėl naujų šiuolaikinių menininkų reklamavimo.

Spinduliavimo rūmainaujoje Škarnulytės personalinėje parodoje Kijeve – didelės apimties vaizdo įrašas ir dvi šviesdėžės nuotraukos, specialiai sukurtos PinchukArtCentre.

„Chambers of Radiance“ – tai meditacija apie žmonijos griuvėsius, matomus iš tolimos ateities“, – „Euronews“ sakė menininkas.

Škarnulytė sako, kad jos darbas „vis dar susijęs su radioaktyvumu ir branduolinėmis atliekomis“.

„Aš nedarau klasikinio pasakojimo, jokių interviu – verčiau stengiuosi papasakoti istoriją per rašymą ir laiką“, – sakė menininkas.

„Emilija Skarnulytė yra nuostabi menininkė, nagrinėjanti giliavandenės kasybos klausimą, kuris šiandien yra gana aktualus (…). Tai labai sudėtinga nauja pramonės forma, kuri kelia pavojų vandenyno biologinei įvairovei”, – sakė Björn. Geldhofas, PinchukArtCentre meno vadovas ir parodos kuratorius.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer