Baltarusijos krizė: Vilnius svarsto draudimą Lukašenkai atvykti į Lietuvą

Lietuva svarsto uždrausti ilgamečiam Baltarusijos prezidentui Aleksandrui Lukašenkai atvykti į savo šalį.

Jis įtrauktas į Baltarusijos pareigūnų sąrašą, kurį Vilnius ketina nubausti už tariamą balsų klastojimą ir smurtą prieš protestuotojus.

Užsienio reikalų ministerijos sudarytą sąrašą dabar peržiūrės vidaus reikalų ministrė Rita Tamašūnienė, kuri šiais klausimais taria galutinį žodį.

30 iš 118 narių yra apkaltinti rinkėjų sukčiavimu. Tiems, kuriems taikomos sankcijos, bus uždrausta atvykti į Lietuvą.

Lukašenka, pramintas paskutiniu Europos diktatoriumi, anksčiau šį mėnesį buvo paskelbtas Baltarusijos prezidento rinkimų nugalėtoju.

Tačiau kritikai sako, kad balsavimas buvo suklastotas jo naudai.

Opozicijos jėgos, aktyvistai, Europos Sąjunga ir tarptautiniai stebėtojai išreiškė susirūpinimą dėl balsavimo teisėtumo.

Nuo tada, kai po balsavimo prasidėjo smurtas, Lietuva labai kritikuoja Baltarusijos vyriausybę, o šiuo metu joje dalyvauja savarankiškai ištremta opozicijos kandidatė Sviatlana Tsikhanouskaya.

Tuo tarpu ES užsienio reikalų ministrai ketina aptarti sankcijas Baltarusijai per ketvirtadienį prasidėsiantį neoficialų dviejų dienų susitikimą Berlyne.

Sprendimo laukiama anksčiausiai rugsėjį. Jei būtų taikomos sankcijos, Baltarusijos pareigūnams būtų uždrausta patekti į bloką, o jų turtas bus įšaldytas.

Protestai Baltarusijoje tęsiasi beveik kasdien.

Rugpjūčio 25 d., šalies nepriklausomybės dieną, apie 200 000 žmonių išėjo į sostinės Minsko gatves reikalauti Lukašenkos atsistatydinimo.

65 metų lyderis atsisakė nusileisti, savo oponentus pavadino „vakarietiškomis marionetėmis“ ir pažadėjo ginti šalies vientisumą nuo svetimų jėgų.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer