Lietuvos koalicinė vyriausybė žada paramą Taivano „kovojantiems už laisvę“.

Naujoji Lietuvos valdančioji koalicija sutiko ginti Taivane „kovojančius už laisvę“, keldama grėsmę ES santykiams su Kinija.

Tėvynės sąjungos, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijų lyderių pasirašytas susitarimas įpareigojo naująją vyriausybę vykdyti „vertybėmis grįstą užsienio politiką“.

„Aktyviai priešinsimės bet kokiems žmogaus teisių ir demokratinių laisvių pažeidimams ir ginsime kovojančius už laisvę visame pasaulyje, nuo Baltarusijos iki Taivano“.

Europos Sąjungos valstybės narės nepalaiko oficialių diplomatinių ryšių su Taivanu – sala, kurią Pekinas laiko Kinijos dalimi.

Taivano užsienio reikalų ministerija išreiškė dėkingumą už paramą.

„Lietuva ir Taivanas yra panašių idėjų partneriai ir toliau gina bendras vertybes konkrečiais veiksmais su draugais šalyje“, – teigiama pranešime.

„Užsienio reikalų ministerija nuoširdžiai vertina, kad ir ateityje toliau stums Taivano ir Lietuvos dvišalius santykius“.

„Euronews“ kreipėsi į Kinijos ambasadą Vilniuje dėl atsakymo.

Kadenciją baigianti centro kairioji Lietuvos vyriausybė neginčijo Pekino „vienos Kinijos“ politikos Taivano atžvilgiu ir palaikė prekybinius santykius su Pekinu.

Spalį vykusius Lietuvos Seimo rinkimus laimėjusios trys centro dešinės partijos pirmadienį pasirašė koalicijos sutartį, pakeisiančią ankstesnę vyriausybę.

Naujajai Vyriausybei vadovaus buvusi finansų ministrė konservatorė Ingrida Šimonytė.

Koalicija taip pat pažadėjo kovoti su koronaviruso pandemija, mažinti biurokratiją ir įteisinti tos pačios lyties asmenų sąjungas Lietuvoje.

Ingrida Šimonytė toliau įsipareigojo išlaikyti Lietuvą euro zonoje ir stiprinti ryšius su NATO.

Naujoji vyriausybė turėtų prisiekti gruodį.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer