Popiežius Pranciškus perspėja apie antisemitizmo pavojų

Popiežius perspėjo apie antisemitines nuostatas, atvedusias iki holokausto, ir pagerbė nacių nužudytus ir sovietų KGB deportuotus žydus savo vizito Baltijos šalyse metu.

Pranciškus sekmadienį kalbėjo Lietuvoje, kur lankėsi Okupacijų ir laisvės kovų muziejuje. Jis buvo baltų tautoje kasmetiniame Antrojo pasaulinio karo metais beveik išnaikintos Lietuvos žydų bendruomenės atminimui.

Muziejus – tai buvęs gestapo kalėjimas, kurį tuomet naudojo Sovietų Sąjungos KGB dažnai kankinamiems Lietuvos disidentams sulaikyti ir tardyti. Šimtai buvo nužudyti arba išsiųsti į Sibirą.

Anksčiau popiežius taip pat lankėsi gete, kurį lygiai prieš 75 metus naciai sulygino su žeme. Iš 60 000 žydų, kurie buvo priversti ten persikelti 1941 m., tik 2 000 išgyveno.

**Vatikanas ir Kinija pasirašo istorinį susitarimą**

Šeštadienį Vatikanas pranešė, kad popiežius pripažino septynis valstybės paskirtus Kinijos vyskupus. Kinijos komunistų partija ir Vatikanas nesutaria dėl vyskupų įšventinimo, nes kiekvienas vyskupas turi būti Kinijos patriotinės katalikų asociacijos (CCPA) narys, užtikrinant jų lojalumą vyriausybei ir apribojant bet kokias politinių ir religinių lyderių kovas dėl valdžios.

Vyskupų įšventinimas

Kaip rašo „Irish Times“, yra septyni vyskupai, paskirti CCPA, bet nepripažinti Vatikano, o vėliau – 20 kandidatų į vyskupus, kuriuos paskyrė Šventasis Sostas, o kai kuriais atvejais jau slapta įšventinti.

Be to, yra dar 40 „pogrindinių“ vyskupų, kurių teisėtumą pripažįsta tik Vatikanas ir kuriems nuolat gresia suėmimas.

Apie 60 vyskupų yra pripažinti ir Šventojo Sosto, ir CCPA.

Mao Dzedongo vadovaujama Kinijos Liaudies Respublikos (KLR) komunistinė vyriausybė 1951 m. išvarė paskutinį Vatikano diplomatą, o Vatikanas stengiasi grįžti pagal savo sąlygas.

Kaip rašo „The Diplomat“, Vatikanas išplėtė Kinijos Respublikos diplomatinį pripažinimą nuo 1942 m.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer