Lietuva priima įstatymą, apribojantį migrantų atvykimą iš Baltarusijos

Lietuvos Seimas priėmė naują įstatymą, apribojantį sieną iš Baltarusijos kertančių migrantų antplūdį.

Vilnius paskelbė nepaprastąją padėtį dėl pastarosiomis dienomis išaugusio atvykėlių skaičiaus ir apkaltino Baltarusijos valdžią organizuojant migraciją.

Antradienį Lietuvos parlamentarai balsavo už įstatymų pataisas, kurios numato pagreitintą migrantų deportacijos procedūrą.

Dabar įstatymai taip pat sutrumpina prieglobsčio prašymų nagrinėjimo laiką nuo kelių mėnesių iki vos 10 dienų.

141 vietą turinčiame Lietuvos Seime pataisoms pritarė 84 parlamentarai, vienas balsavo prieš, o susilaikė 58 parlamentarai.

Tačiau teisės aktai, kurie taip pat užkerta kelią laisvam migrantų judėjimui ir riboja jų teises, sulaukė griežtos žmogaus teisių grupių kritikos.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sakė, kad į Lietuvą atvykstantys migrantai nebėga nei nuo „karo maro, nei nuo bado“, o yra Baltarusijos naudojamas „įrankis“.

Vietoj to, anot jo, atvyksta studentai iš Baltarusijos su ilgalaikėmis vizomis, kurie gyveno „visiškai saugiomis sąlygomis“.

„Jie siunčiami priverstinai kaip ginklas prieš mus, mes turime atremti puolimą“, – antradienį parlamente sakė G. Landsbergis.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė taip pat pareiškė, kad šalis turi „greitai, atgrasiai ir vieningai“ reaguoti į didėjančią migraciją.

Bendrame pareiškime nevyriausybinės organizacijos išreiškė susirūpinimą, kad naujosios pataisos pažeistų žmogaus teises.

Grupės teigė, kad įstatymas leistų migrantus sulaikyti neribotą laiką be teismo sprendimo ir taip pat apribotų NVO patekimą į sulaikymo centrus.

Lietuvos ir Baltarusijos santykiai išliko įtempti po ginčijamo Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos perrinkimo 2020 metų rugpjūtį.

Balsavimo rezultatai sukėlė kelis mėnesius trukusius protestus ir griežtą Lukašenkos autoritarinio režimo susidorojimą su opozicija.

Lietuva, suteikusi prieglobstį Baltarusijos opozicijos veikėjams, apkaltino Baltarusijos valdžią organizuojant sienų kirtimus daugiausia iš Irako, kitų Artimųjų Rytų šalių ir Afrikos.

Europos Sąjungos pasienio agentūra „Frontex“ pažadėjo sustiprinti savo paramą Lietuvai, kad padėtų sustabdyti migrantų bangą.

Lukašenka pareiškė, kad jo šalis nutrauks bendradarbiavimą su ES stabdant migraciją, keršydama už naujas ekonomines sankcijas Minskui.

Šiais metais prie Lietuvos sienos su Baltarusija sulaikyta daugiau nei 1700 asmenų – daugiau nei dvidešimt kartų daugiau nei 2020 m.

Lietuva penktadienį savo pasienyje su Baltarusija pradėjo statyti 550 km ilgio skutimosi vielos užtvarą.

Leave a reply:

Your email address will not be published.

Site Footer